Leden 2011

red & blue ROSE

31. ledna 2011 v 9:59 | Lucka P. |  Úprava fotek

imagebam.com imagebam.com
(klikni na obrázek pro zvětšení)

Mamča dostla k narozkám nádherné rudé růže...samozřejmě jsem toho využila a udělala pár foteček - tady je jedna z nich dvakrát upravena. Jednou jako Bleeding LOVE ("Krvácecející láska") a druhou jsem pojmenovala Ice friendship ("Ledové přátelství")....

Kresba: Růže ♥

30. ledna 2011 v 13:04 | Lucka P. |  Kreslím, tvořím...
imagebam.com
(klikni na obrázek pro zvětšení)

Doba: cca 40 min.
Kresba tužkou.

Retouch 10

29. ledna 2011 v 19:59 | Lucka P. |  Retuše
imagebam.com imagebam.com
(klikni na obrázek pro zvětšení)

Doba: cca 30 minut
Program: Photoshop

To ani není možný, jak člověk může počítačově omládnout - za pár minutek :)...
A tokovejhle retouch zvládne i ten, kdo s PS teprve začíná (já ho mám asi čtvrt roku a tohle je moje teprve asi 10. dílko..)

Rubrika na reklamy?! VERY FUNNY =D

29. ledna 2011 v 12:59 | Lucka P. |  Na téma..
Cože? Já snad nemám rubriku na reklamy? Asi jsem nějak mimo...jak jsem si to mohla dovolit nemít na blogu tuhle rubriku!..no toto

Připadá mi to, že většina lidiček tohle bere jako samozřejmost...fakt?!
Tak jo, dám reklamku na pár blogů, aby mi hlásli tam a tam...někde v záhlaví nebo nahoře v menu bych měla najít RUBRIKU NA REKLAMY...a hle! ona tu nikde není! No co, napíšu jí to do článku a řeknu, že jsem tu rubriku nenašla....TAKY DOBRÝ!

Kruciš co to je? Jakože když napíše někdo koment do rubriky reklamy, tak je v tom nějakej rozdíl, než když to někdo stejně stupidně napíše do článku ?! WTF ?!
Nebo to znamená lidičky, tak tam si pište co chcete...stejnak váš blog nenavštívím...ale aspoň budete spokojenými navštěvníky mého blogu, kteří úspěšna našli rubriku na reklamy...

Tohle mě naprosto vytáčí...a nechápu smysl RUBRIKY NA REKLAMY :D:D:D
Mohl by mi to někdo vysvětlit?! XD

A tady něco pro zasmátí...chudáčci mí návštěvníci jsou zmatení, protože nenašli rubriku na reklamy...jééééééžiši já z toho nemůžu :D:D:D:D:D:D asi je to IN nebo já už nevím...

Ahoj. Chcela by som ťa poprosiť či by si mi nemohla hlásnuť. Som v 4 súťažiach kde by sa mi to zišlo :) Prosím. Odkazy nájdeš pod designm :) Oplatím :) Ďakujem :) Prepáč za reklamu ale nenašla som rubriku na reklamy..

○ chceš si zahrát super hru s pixelkama stačí navštívit náš blog jo a promin nenašla jsem rubriku reklamy

○ Jee..to je pěkný :) Promin' ale nenašla sem rubriku reklamy. Prosím hlásneš mi tady? http://..... Sem tam jako romeska :) Jinak dík!


Retouch 9

28. ledna 2011 v 19:09 | Lucka P. |  Retuše
imagebam.com imagebam.com
(klikni na obrázek pro zvětšení)

Doba: cca 40 minut
Program: Photoshop
Ale je to změna...úplně omládla! Z asi 35 bych jí dala tak 20-25 ► nevěřte reklamám na krásu, je to jen počítačová úprava!!! VŠECHNO!

ÚPRAVY:
○ celkové zesvětlení
○ vybělení pozadí
○ vyhlazení obličeje
○ bělení zubů
○ úprava řas, očí, vlasů
○ oblečení

Kresba: Lilie ♥

28. ledna 2011 v 17:09 | Lucka P. |  Kreslím, tvořím...
imagebam.com
(klikni na obrázek pro zvětšení)

Tak tohle jsem kreslila asi hodinku, možná i míň...
Moc se mi líbí lilie ♥

Kresba: Šípky

28. ledna 2011 v 15:49 | Lucka P. |  Kreslím, tvořím...
imagebam.com
(klikna na obrázek pro zvětšení)

Tohle už je celkem stará prácička...Kresleno před dvěma lety (ve 13-ti letech)Miláček ♥

27. ledna 2011 v 16:29 | Lucka P. |  My diary
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
(klikni na obrázek pro zvětšení)

Úplně nejvíc ho mám ráda...je to šílenej mazel a není nic lepšího, než když mě ráno probudí :-*

Něco jako...kusovky...moje kusovky =D

26. ledna 2011 v 16:29 | Lucka P. |  Makro
.
Tááákže, sedím tu už asi hodinu a něco se pokouším vytvořit z fotek...Ráno v 7 :D mě popadla fotící nálada a lítala se mnou po celým bytě a já jsem fotila, co se dalo :D tak a tady to máme, poslužte si ;p...


24. ledna 2011

24. ledna 2011 v 11:44 | Lucka P. |  My diary
Tak jo, 5. kolo VGS je uzavřeno! Výtvory mi došly od všech, tak se brzy těšte na vyhodnocení!

Pořád jsem nemocná...ale už je to lepší, ještě zítra nejdu do školy a pak se uvidí...
No popravdě mi nevadí vstávat v týdnu v 9 hodin ;p
Chystám sem dát fotečky mýho mazlíka (kocourka) a nějakých zajímavých detailů ;o)

Mějte se fajn!

Písmenka na klávesnici...

22. ledna 2011 v 19:39 | Lucka P. |  Kecy =D
Tak koukám na klávesnici a najednou mě napadlo nají t si na inernetu, proč jsou tak podivně poskládaná písmenka na klávesnici...vůbec mi to nedávolo žádnou sovislost a tady je pravda:

Souvisí to s pohyblivostí prstů a frekvencí jednotlivých písmen v češtině. Už u historických psacích strojů se zkoušelo, co je nejlepší pro ruce. Nakonec se zjistilo, že nejlepší je to, co je.
Při desetiprstové hmatové hmatové metodě leží prsty v základní poloze - (levý malíček a další 3 prsty na asdf). Pravá ruka pokračuje od ukazováku na jklů. (g, h je neobsazené - palce spočívají dole na mezerníku). Z této základní polohy se prsty posouvají nahoru a dolů a vždy se vracejí do této polohy. Kdysi se vycházelo z řady, na níž jsou písmena QWERT, odtud název QWVERTY pro anglickou klávesnici, česká se nazývá QWERTZ.
Abecední uspořádání psaní nevyhovovalo. Sice došlo k drobným úpravám při umístění háčků, čárek, závorek, ale psaní písmen se nezměnilo. Dnes se číslice dají psát i z numerické klávesnice.

22. ledna 2011

22. ledna 2011 v 18:29 | Lucka P. |  My diary
Nazdárek kašpárek!
Zase jsem tu týden nebyla, ale musela jsem domakat to první pololetí. Asi jsem do toho byla tak zabraná, že jsem včera měla 39° horečku :(. No co, dneska už to bylo něco pod 38° a konečně si od školy odpočinu ;p...myslím, že to potřebuju. Vypadá to, že patřím mezi první případy chřipkové epidemie a zdravím všechny marody!

!!! Taky je načase, abych se vyjádřila k "pozastavené" VGS. Pár výtvorů mi už došlo a 5. kolo bude ukončeno už v pondělí 24.1.2011 (dopoledne) !!!

Dávám sem ještě jeden můj zapomenutý výtvor (čistila jsem si dokumenty a narazila jsem na jeden rozvrh hodin - dělala jsem ho asi před půl rokem ještě v PhotoFiltre Studio)

(klikni na obrázek pro zvětšení)
imagebam.com

Bear Grylls - The best man ♥

15. ledna 2011 v 11:59 | Lucka P. |  Na téma..
Tak tohle je Bear Grylls - Edward Michael Grylls
36 let
bear grylls
Je to člověk, kterého fakt nejvíc obdivuju.
Je to největší borec a neznám nikoho, kdo by se s ním mohl rovnat.
Přetím jsem asi nejvíce obdidovala Michaela z Prison Breaku, ale teď mám jasno - tohle je můj největší HERO. Prostě jeho odvaha, přirozenost, inteligence a ještě milion dalších věcí. Můžete ho vidět v jeho seriálu Boj o přežití (nebo Nutné k přežití/ Ultimate Survival) - 15:30 na Discovery, díky kterému je tak známý. Nejvíc ho obdivuju proto, že je ochotný ukázat lidem sedícím u TV, jak v přírodě přežít a mnohokrát riskuje i svůj život a hlavně, že je všechno skutečné! (narozdíl od PB)
Na internetu se můžete dočíst, že několikrát zdolal Mt. Everest, jediný jej přeletěl padákem, jako nejmladší člen podstoupil tvrdý výcvik v britských vojenských jednotkách (SAS), plynně mluví 5 jazyky, má černý pásek v karate a s jeho ženou má 3 děti.
Prostě je co obdivovat ♥
Rozhodně doporučuju se na seriál podívat, ale někomu to nemusí připadat tak úchvatné (jedení housenek a syrového masa), ale mě JO! :D

A tady jsem o něm vytvořila krátké video...Je to o nebezpečí, kterým prochází, ale písnička je z Prison Breaku - takže směska mého NEJ =o)

Čokoláda = droga

11. ledna 2011 v 18:29 | Lucka P. |  Na téma..
V mém životě byla největší, ale opravdu hroznou drogou čokoláda. Nevím, jestli si ten pocit dokážete představit nebo to zažíváte taky, ale je to hrozý...a to je JEN čokoláda!

Čokoládu jsem začala do sebe intenzivně cpát asi rok až dva zpátky. Samozřejmě jsem si neuvědomovala a ani nepřipouštěla, že by se to mohlo stát mou noční můrou. Čokošku, oplatek nebo cokoli s čokoládou jsem si dávala téměř po každém obědě. A všechno se projevovalo na mé pleti. A tak to všechno začalo...
Mamka mě obědnala ke kožnímu, aby mi předepsal nějakou mastičku, aby se mi pleť spravila. No jo, nebyl by v tom takovej problém, kdyby mi ten doktor nezdůraznil, že za to z většiny může právě čokoláda! Mno moc mě to samozřejmě nepotěšilo, ale zrůdná pleť pro mě taky nebyla lákavá. Navíc jsem si řekla, že to má svá pozitiva - že můžu zhubnout, nebudu si kazit zuby atd.
Nastal první den bez čokolády. Do oběda bylo všechno v pohodě, pak jsem samozřejmě začala mít silnou potřebu "vzít si dávku :p"..a už to jelo z kopce. Měla jsem šílenej pocit - v hlavě, v žaludku a na nic jinýho jsem nemyslela. ČOKOLÁDA, ČOOLÁDA, ČOKOLÁDA.....
Musela jsem to zajíst jiným jídlem, ale bylo to pořád zdrcující. Nakonec jsem to úspěšně překonala a takhle to plynulo asi 3 dny....najednou ve mě něco přeskočilo, už jsem neměla sílu ani chuť si tu čokoládu zapírat - a jelo to nanovo..zas :( Nacpala jsem do sebe ani ne za půl hodiny celou čokoládu...a byla jsem spokojená! WOW
Jenže, když se nad tím člověk později zamyslí, že první dny vynaložil takovou sílu do toho a teď si to, s prominutím, pěkně pos*al, není mu zrovna nejlíp.
A tak to šlo dál - začala jsem od začátku, pokusy byly časem čím dál více zdařilejší a já spokojenější - samozřejmě, že jsem "jednou za čas" do sebe pár kousků dala, ale nebylo to tak hrozný.
Teďka jsem v pohodě, někdy na čokoládu dokonce nemám ani chuť a i když mám nutkání - prošmejdím celej barák a až ji najdu, stejnak řeknu NE...Pro mě už nemá žádná pozitiva a vím, že bych se bez ní v životě obešla...

Lidi, tohle vám fakt nepřeju - spíš vám radím - čokoládu si pořádně hlídejte, jeto pěkně podlízavá bestie a jen tak se jí nebavíte. Schválně - ti, kteří jí často čokoládu, vynechte ji tak na 1 možná 2 týdny a sami to poznáte. Začátky jsou nejhorší...prostě pořád potřebujete "dávku"..

Vím, že tenhle příběh zní, jak kdybych byla závislá na heroinu, ale je to pravda - fakt jo a je to KRUTÁ pravda - čokoláda JE DROGA!

Při pojídání čokolády se aktivují stejné oblasti mozku jako při užívání návykových drog, tvrdí americko-kanadský tým vědců vedený Danou Smallovou ze Severozápadní univerzity v Evanstonu u Chicaga. Monitorováním mozkové aktivity během pomalého rozpouštění čokolády v ústech patnácti dobrovolníků bylo zjištěno, že všem se zvýšil průtok krve v oblastech mozkové kůry čelního laloku a v mezimozku, tedy v částech, jež reagují rovněž na drogy, například na kokain.

Prstýnky z korálků

10. ledna 2011 v 21:29 | Lucka P. |  Kreslím, tvořím...
Tahle tvorba začala tím, že mi jeden z prstýnků darovala teta k Vánocům (ještě s náramkem)... Zalíbil se mi tenhle nápad a vytvořila jsem jich několik do sbírky :)
Je to jen paměťový drátek (dá se koupit ve výtvarných potřebách a možná i v papírnictví - nejpravděpodobněji Kohinor) a pár barevných korálků.

Je to opravdu hračka a prstýnky můžete střídat podle barvy oblečení =o)

(klikni na obrázek pro zvětšení)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

► Photoshop - 3.díl

9. ledna 2011 v 20:19 | Lucka P. |  Návody
Po dlouhé době tu je 3. díl "seriálu" Photoshop.
Tak pozdě je to z toho důvodu, že mi vypršela DEMO verze na jeden prográmek, ale včera jsem nainstalovala nový (napořád) a hned udělala návod...
Navíc je to -dejme to mu o 90%- lepší kvalita, takže super!

Jedná se o návod, jak změnit pozadí postavy, tak snad bude užitečný...
Pokud by byly nějaké dotazy, tak pište do komentů nebo v menu najdete rubriku HELP!

Zas mi tam vymazali písničku !!! :(

Přítomnost...

9. ledna 2011 v 10:19 | Lucka P. |  Na téma..
Rychlost času je nekonečná a je ještě zjevnější pro ty, kteří se ohlížejí zpět.
Seneca

Žiješ přítomností nebo žiješ v přítomnosti? Žít v přítomnosti je prý ta nejdůležitější věc v životě, kdo žije v minulosti nebo budoucnosti - nežije....Je to tak?

Lidé většinou nepřemýšlí o probíhajících chvílích, neužívají si je, věci si uvědomují později než je prožívají a potom toho litují. Říkají si, proč jsem to jen neudělal/a? Mohlo to dopadnou lépe! Co když už se neuvidíme? Kolikrát už sjte si řekli tuhle větu? Stokrát? Tisíckrát?...nejste sami...Nevěřím tomu, že se najde člověk, který 100% žije přítomností. Každý se v myšlenkách vrací do minulosti a lituje.
Často člověku zapomeneme říct nejmenší, nejjednoduší věcičky, ale pro toho druhého to jsou ty nejdůležitější střípky štěstí, důvěry, na které stále čeká a tam hluboko v srdíčku je postrádá. Díky nim se sbližujeme a je nám spolu krásně...
Lze vůbec žít v přítomnosti? Lidé říkávají jo, žiju přítomností. Ale i tento člověk, nemá snad plány? Nepřemýšlí nad věcmi, které se staly a není mu po tom všem smutno?
Přítomnost je jen slovo, ale nikdo jej nebere vážně, nebo ano?
Říkate si: Co to dělám? nebo Co jesm to udělal/a? Litujeme snad toho, co právě teď děláme? ne, protože bychom to jinak nedělali. Nepřemýšlíme nad tím co se děje, bere me to jako samozřejmost, která prostě probíhá...

Myslím, že mnoho lidí žije minulostí - ta je poznamenala na celý život. Jak by vás budoucnost mohla poznamenat? Není přece zřejmé, co vás potká. Také jste si určitě kolikrát řekli: Už to neudělám! A své slovo jste porušili...
Učíme se z chyb, které jsme udělali, neopakujeme je, a proto je přítomnost krásnější, bohatší, i když o tom sami kolikrát neívme, protože stále máme v hlavě minulost...

Kresba: Safari

8. ledna 2011 v 20:19 | Lucka P. |  Kreslím, tvořím...
Tak tohle jsem dala našim k Vánocům, dělala jsem to v průběhu tří dnů z toho každý den tak 2-3 hodiny.

(klikni na obrázek pro zvětšení)
imagebam.com

1. ledna 2011

1. ledna 2011 v 21:42 | Lucka P. |  My diary

2011

TAKY DOBRÝ

Jo, napsala jsem tu jedenáctku! Jsem připravena vstoupit do roku 2011 (popravdě - nemám na vybranou :D)
Dnešek byl strávenej v pohodě, na chatě, kde jsem si užívala to svoje focení :) - fotečky přidám, až je přetřídím. Mamka by mi svařák rozhodně nepovolila, ale babička mi dala rovnou dva...pěkně jsem se s tí trápila "půl dne", ale - byl dobrej :S :D
Pak jsme pouštělï takový rachejtličky KOMÁRY...lítá to tak 3-4 metry do vzuchu...ale zvukovej efekt je jaksi silnější než světelnej...ale dobrý :D
Asi 1/3 tohoto dne jsem sáňkovala s mou malou sestřenkou...na chatě máme tak 20m dlouhej kopec - od chaty až k bráně a prostě to fičí. To tahání saní nahoru i se sestřenkou přilepenou na nich, už je teda menší zábava...ale taky dobrý ;p

Jinak se omlouvám za průbežné změny designu...musím přetřídit články do nových rubrik a nevím, kdy zprovozním menu (doufám že brzy, ale je s tím opravdu moc práce :(()
Taky přemýšlím o tom, jestli ten dovej dess ještě úplně ZNOVU nepředělat, prostě s ním nejsem moc spokojená a nějak extra nadšená..no nevím, bude to na dlouho :(

Do VGS mi stále ještě nikdo neposlal výtvory, ale nespěchám s tím....včas upřesním termín (bude to někdy, až se uklidní ta vánoční a oslavová atmoška ;p)

Mějte se lidi a všechno nej do NR :D
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ARCHIV | SEARCH | © lucys-secret-world.blog.cz  | © 15.8. 2010 │ Přihlásit se │