Listopad 2010

Moji křečouni ♥ nikdy nezapomenu ♥

27. listopadu 2010 v 21:19 | Lucka P. |  Na téma..
Nj...už je to asi 2 nebo 3 roky co je nechovám..důvod: alergie na ty bakterie co mají v pilinách. První jsem měla holčičku, jmenovala se Mišpulka - sněhově bílá, krásná. Nikdy mě nekousla a byly jsme opravdu velké kamarádky...a co je nejkrásnější - stala se dvakrát maminkou :)

↓ Pro zvětšení fotografie klikni na vybraný obrázek ↓


VGS - 4.kolo MŮJ VÝTVOR

26. listopadu 2010 v 17:29 | Lucka P. |  Ostatní
Zadání: colorizace a úprava tohoto obrázku:

imagebam.com

Můj výtvor:
(klikni na obrázek pro zvětšení)

imagebam.com

Co na to říkáte? :)

24. listopadu 2010

24. listopadu 2010 v 22:28 | Lucka P. |  My diary
Zdravím letem světem !
Dneska tu jsem jen na chviličku a celkem pozdě...určitě jste si všimli prvních vloček - jestli tomu lze říkat vločky, když je to ještě z většiny déšť...ale co - něco "většího" dneska padalo - i mě to překvapilo...zrovna v hodině dějepisu, takové zpříjemnění hodiny ;)...
A jinak dneska zase zázračné datum? Ano - za měsíc jsou Vánoce...Nj pořád to připomínám a přitom se na ně sama netěším...
Zítra si asi s mamkou zajdu koupit zimní bundu (brzo co? - už sněží a já chodím pořád ve vestě :D)...a v pátek bych se chtěla vrhnout na tvoření výtvoru do VGS...

...jináč čekám na VAŠE výtvory do 2.kola!..zatím mám jen 1...snad se dočkám...

Přeju krásné sny...už se těším až se probudím a uvidím sněhovou peřinku - papa =o)

23. listopadu 2010

23. listopadu 2010 v 20:00 | Lucka P. |  My diary
Ahojte školačky a poškolačky ;p
Dneska to byl jeden velkej zmatek...ráno jsem nevěděla, co si oblíct, což se mi časo nestává, ale nakonec jsem si teda něco vzala...jasně, že bych nešla jen tak, neoblečená...tak jo oblečení by bylo vyřešený. Snídaně - dva kousky vánočky s vlažným mlíkem - když jsem to zapila, myslela jsem si, že se pobliju - a to jsem si myslela celej den, celej den mi ve škole plaval žaludek...ale žiju. A nejhorší věcí na dnešku mělo být záhadný číslo datumu...číslo 23!...ve třídě jsem v pořadí 23. - což znamená nebezpěčí zkoušení (učitelé často vyvolávají podle datumu)...naštěstí SE NESTALO! Ale je to fakt děs být vystresovaná celej den 2x víc než normálně...někdy je to lepší nečekané ;p!
A co Vánoce? Už sháníte dárky? Já už jsem jich pár koupila, ale většinu jich budu vyrábět...nemůžu prozradit co (mohla by sem zavítat moje sestra), ale tyhle Vánoce budou slabý...nějakej nedostatek peněz a nápadů...Vánoce bych klidně vynechala :).

Mějte se famfárově a užívejte si poslední "teplé ;p" dny!

► 8 typů pro levnou krásu

20. listopadu 2010 v 18:19 | Lucka P. |  Typy
1. Když budeš spát více jak 9 hodin, budeš mít krásně vyhlazenou pleť! - trik modelek !
2. Pokud doma zrovna nemáš jelení lůj a tvé rty jsou popraskané, nanes na ně med. Budou vypadat opravdu sladce ;p
3. Aby jsi ráno neměla polámané vlasy z toho, jak se v nosi převaluješ, svaž si je do jednoduchého drdolu a problém je vyřešen! Navíc ráno budeš mít vlnitější vlasy ;)
4. Pokud doma nemáš peeling a tvá pokožka by jej potřebovala, nasyp si do dlaně kuchyňskou sůl a pod sprchou s ní masíruj ramena, ruce a dekolt. Je to účinná a levná metoda ;)
5. Pleť si rychle a účinně vyčistíš tak, že do malé misky dáš 3 sáčky heřmánkového čaje a zaliješ vařící vodou. Pak si vem ručník, přikryj si hlavu a skoň se nad misku - krásně se ti vyčistí póry :)
6. Pro zdravé konečky vlasů si večer do konečků vmasŕuj trochu olivového oleje a zabal do nahřátého ručníku - ráno umeješ a budeš žasnout!
7. Pokud ráno míváš oteklé oči nebo kruhy pod očima, dej si večer do mrazáku lžíci. Ráno ji vyndej a zlehka přitiskni na víčka...problém vyřešen!
8. Pokud ti na obličeji vyrašil nějaký nezbedný pupínek a nemáš po ruce kosmetiku proti akné, vem si syrovou bramboru a pupínek potírej. Rychle a krásně se zahojí! Na vysušení pupínku také pomáhá kostka ledu ;)

► CDs in my bedroom

19. listopadu 2010 v 20:29 | Lucka P. |  Kreslím, tvořím...
Tak tohle jsou moje CDéčka v pokoji na stěně...Vytvořila jsem to nedávno podle nápadu mojí kamarádky...a teda musím říct, že se mi to fakt líbí - není to nic extra, ale mě to přijde originální mít na zdi rozlámaná CD - rozlámala jsem je na tolik kousků, jako je moje srdíčko, kolik je mých trápení...možná to tak na první pohled nevypadá, ale je to tak...stýska se mi :( Líbí se mi ty barvičky, které jsou při každném úhlu pohledu jiné...Může to být skvělé oživení vašeho "koutku" v pokojíku. Ještě musím prohrabat stará CD a rozmnožit sbírku ;p...Líbí se vám to?

Jen upozornění pro ty, kteří by si to také chtěli udělat - CDéčka se strašně špatně lámou a lítají z toho střepy (pozor na oči!..) - je lepší to lámat v někajém kusu látky...Jinak přeju hodně štěstí ;p =o)

Rodič ► dítě ► zvířátko

19. listopadu 2010 v 16:39 | Lucka P. |  Na téma..
Jak se děti starají o své mazlíčky?... Když je jejich zvířátko nemocné - jsou smutní a dělají si starosti, když se jim ztratí nebo uteče - bojí se o něj a hledají ho, když je jim smutno - vypoví mu všechny své starosti a hned je jim líp, kdyby jej měli za něco vyměnit - nedají ho za žádnou cenu, když jim odejde do věčného spánku - brečí a chtějí vrátit čas...Je okouzlující, jak to příroda zařídila a děti jsou tak dobře připraveny na převzetí zodpovědnosi a na překonávání životních překážek, které potkají každého člověka...
Dětský vztah k těmto tvorečkům je velice silný a každá ztráta bolí :)
A rodiče? Jaký mají vztah k dětem? Když je jejich dítko nemocné - jsou smutní a dělají si starosti, když se jim ztratí nebo uteče - bojí se o něj a hledají ho, když je jim smutno - podělí se s mámou nebo tátou o všechny své starosti a hned je jim líp, kdyby rodiče měli jejich ratolest za něco vyměnit - nedají ho za žádnou cenu, když jim odejde do věčného spánku - brečí a chtějí vrátit čas...


Nevím, proč mě napadlo napsat článek na tohle téma....ale asi v tom něco bude ;p

VGS - 3.kolo MŮJ VÝTVOR

17. listopadu 2010 v 17:49 | Lucka P. |  Ostatní
Zadání: Vyjádřit vztah k mému blogu.
(klikni na obrázek pro zvětšení)
imagebam.com

ZOO

17. listopadu 2010 v 10:49 | Lucka P. |  Příroda
Tak přidávám slibované fotečky ze ZOO..nejlepší je asi ta 4. na prvním řádku...už jsem si ji dala i na plochu :D. Jinak jsem nafotila přes 100 fotek...ale vybrala jsem jen ty NEJ =o)
Pokud se někajá fotka nezobrazí - obnov stránku ;)...

Počet fotogravíí: 28

16. listopadu 2010

16. listopadu 2010 v 15:39 | Lucka P. |  My diary
Čauky :)
Tak dneska jsem se školou navštívila zoo..Jsem šíleně utahaná a ještě musím udělat nějaký úkoly...naštěstí zítra je to volno! ;p Nejvíc fotek jsem nafotila u lvů (nějak moc mě zaujali..nedivím se, když jsem se narodila ve znamení lva) - ty kočičky jsou prostě nádherný...škoda, že mám alergii ;p. Jinak se mi moc líbily i opičky, rybky nebo žirafy (bylo to poprvé, co jsem viděla žirafy ve venkovním výběhu ;))..nejméně mě asi zaujala taková ta horská zvířata s rohama :D, kterých tam bylo opravdu hodně druhů ;)
Taky se těším, že dnes uzavřu přihlášky do VGS...kolem 17-18 hod. (kdo by se chtěl ještě přihlásit - přihláška ZDE)..s přihlašováním jsem moc skopojená ;)

Fotečky ze ZOO ještě promažu a upravím...pak určitě přidám =)

VGS - 2.kolo MŮJ VÝTVOR

14. listopadu 2010 v 20:39 | Lucka P. |  Ostatní
Zadání: koláž (nejsem si jistá, jestli jsem úplně splnila zadání, ale teď už je to jedno...)
Tak tady je (klikni pro zvětšení):
imagebam.com
Jinak na tom obrázku je moje oko ;)
Kdo můj blog navštěvujete déle, už ho znáte =o)

Memories ♥

14. listopadu 2010 v 14:29 | Lucka P. |  Na téma..
Včera večer jsem si projížděla mobil a našla jsem tam plno smsek (asi 3 roky staré)..nj je krásné si zavzpomínat..Taky bych vás chtěla seznámit s touhle písničkou (Aloha fom hell - Don't Gimme That)...asi před 3lety jsem na ní ujížděla a pouštěla si ji každý den minimálně 10x. I teď, když je mi smutno si ji pustím, vidím pak věci z té lepší stránky a zapomenu na problémy...je krásná ♥


Taky jsem vyfotila stromečky, které jsem kdysy dělala..teď už bych na to neměla nervy (trvá to dlouho a bolely mě z toho vždycky prsty..)

imagebam.com
imagebam.com

imagebam.com

►Tutorial: Zajímavé náušnice (třeba k Vánocům)

13. listopadu 2010 v 20:29 | Lucka P. |  Kreslím, tvořím...
Zdravím všechny :o)
Dneska jsem měla náladu něco si vyrobit a napadlo mě, že bych z toho mohla udělat tutorial...tak tady něco je: Jak vyrobit zajímavé náušnice =o)

My best friend ☼

12. listopadu 2010 v 18:49 | Lucka P. |  Na téma..
"Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš"
Lev Nikolajevič Tolstoj

Tohle přísloví miluju a naprosto souhlasím...
Většina lidí co znám, má mnoho kamarádů...ale je v tom háček - nejsou to opravdoví přátelé - jsou to "friends for popular". Kamarádí se s nimi jen proto, aby zapadli a byli oblíbení...Sama mám zkušenost.. Jednou o přestávce jsem šla s holkou (jménem X) do učebny a naproti nám šla holka z vyššího ročníku. X nahodila milý a přátelský usměv a řekla: "ÁÁÁhoj". A za zatáčkou si vduchu řekla: "kráva...". Tyhle lidi nemám ráda...dalo by se říct, že je i nesnáším. Není na ně spoleh, milují přetvařování a předvádění se... Nesvěřuju se jen tak někomu, kdo se na mě mile usměje.
Moji nej kámošku znám už od 1. třídy...a to je proto, že ji beru jako nejlepší - měla jsem čas ji poznat z té opravdové a upřímné stránky. Když mám problém, nebojím se jí ho povědět, mluvíme o všem a často mi pomůže nebo poradí :) Jsem ráda, že ji mám...
Zastávám názor, že je lépe mít méně přátel, ale opravdových, než více a falešných =o)

VGS - 1.kolo MŮJ VÝTVOR

11. listopadu 2010 v 17:19 | Lucka P. |  Ostatní
Zadání: vytvořit obálku časopisu
Tak tady je (klikni pro zvětšení):

imagebam.com

Prosím o komenty !

6. listopadu 2010

6. listopadu 2010 v 21:19 | Lucka P. |  My diary
Ahojky :)
dneska jsem nedělala nic jiného, než se učila (zítra chci mít klid a taky odpoledne jedu k tetě...).
Vůbec bych vám nepřála se učit to, co se učím já (viz dějěpis - totalitní režimy, nacistické Německo, fašismus v Itálii a další do života nepotřebné blbosti :p; pak ještě biologie - litosferické desky :D; chemie, zeměpis atd. - tím vás nebudu zatěžovat - určitě máte svého učení dost).

imagebam.comTaky jsem vám ještě nejspíš neřekla, že vytvářím takové obrázky (klikni na obrázek vlevo) a prodávám je v menším obchůdku - každá koruna dobrá (a obzvlášť když vím, žejsem si je vydělala sama :))..dělám nejrůznější motivy - kuchyně, safari, dětské...tak doufám, že se přes Vánoce něco prodá :)

Teď ještě hledám něco na referát do hudebky (nějakou skupinu nebo zpěváka/-čku)...kdyby jste měli nějaký nápad, tak prosím napište - já vůbec nevím, koho si vybrat (chtěla bych někoho méně známého...) Právě sedím u PC s opravdu FUNNY krucánkama na hlavě...a všichni se mi doma smějou :D..no co, je to pokus na "vlny" a dělám to raději ze soboty na neděli (jako zkoušku), aby to pak ve škole nebyl trapas XD...fakt doufám, že mě moje háro nezklame...zatím to mám pořád mokrý, takže radši nebudu přemýšlet o tom, kdy dnes půjdu spát...achjo

A ještě něco...holka z blogu, kde jsem přihlášená do VGS (Velké Grafické Soutěže) mi ohodnotila blog - strašně moc mě to potěšilo...neberte to prosím jako vychloubání, jen to chci mít na svém blogu (v celém článku ↓)...jinak splněné zadání prvního kola jsem jí poslala...a až zveřejní výsledky, dám sem můj výtvor ;)

Mějte se moc moc fajn =o)

Předčasná dospělost

5. listopadu 2010 v 17:39 | Lucka P. |  Na téma..
Co si v dnešní době vůbec představíte pod pojmem dospělost? 18 let? Lidi, kterí mají svoji rodinu? Nebo jako já - puberťátské přetvářky?

Většina holek (v dnešní době už kolem 13-14) se snaží být jako největší DÁMY. Malují si centimetrové oční linky+ barví si vlasy + tuna makeupu jako bonus...Možná to někomu přijde "jen" jako pubertální výstřelek, mě ale ne! Myslím si, že to vůbec není přirozené a podle toho, co vím, kluci stejnak nemají odvahu oslovit takovou "dámu" - bojí se, že jim budou jen pro smích - tohle je jediné, čeho tyto holky dosáhnou (tím chci říct, že to na kluky mají věštšinou opačný účinek, než by chtěly). Jenže s tím už nic nenaděláme - všechno je k takovému chování vede (modelky v časopisech, drogerie na každém rohu...).Nad všechny se jen povyšují a když "tamta" nemá boty na podpadku, hned ji začnou pomlouvat - to ony jsou ty "špatné"...ta "bez podpadků" je oproti nim naprosto normální a v pohodě - nemá důvod se přetvařovat.

Není co víc bych k tomu mohla dodat...snad jen - HRŮZA DĚS. Vždyť je před chvílí rodiče museli přebalovat...a co je z nich teď...

PS: Prosím "některé" - neberte to jeko urážku !!! Je to čistě můj názor a samozřejmě chápu i jiné pohledy na věc...

Amazing, sweet little girl ♥

5. listopadu 2010 v 16:49 | Lucka P. |  Kecy =D
Rozhodně doporučuju zkouknout tohle videjko. Tahle malá holčička (5-ti letá) natočila tutorial na líčení.
SHE´S SO CUTE :-*
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ARCHIV | SEARCH | © lucys-secret-world.blog.cz  | © 15.8. 2010 │ Přihlásit se │